Geodeci zaznaczają swoją obecność w Walt Disney World
29 lip 2022

Geodeci zaznaczają swoją obecność w Walt Disney World

Post by Serwis S.A.

X oznacza miejsce

Po pierwsze, możesz zapytać – czym dokładnie jest znacznik geodezyjny?

Znaczniki często mają postać metalowych emblematów wbitych w ziemię. Sygnalizują one geodetom, którzy się na nie natkną, że dotarli do kluczowego punktu pomiarowego.
Reklama: Geodeta Bydgoszcz
Geodeci umieszczają je jako punkty odniesienia, które przydają się, gdy sami spodziewają się powrócić do danego miejsca lub dla przyszłych geodetów, którzy mogą potrzebować szybkiego i bezproblemowego przywrócenia granic nieruchomości.

W szczególności, geodeci używają ich podczas przeprowadzania obliczeń triangulacyjnych; jako stały punkt, który był używany przez poprzedniego geodetę, działają jako dokładny przewodnik dla wszelkich przyszłych pomiarów. Praca, jaką geodeci włożyli w budowę posiadłości Walt Disney World, raczej nigdy nie zostanie zapomniana, dzięki rozległej sieci znaczników geodezyjnych, które są dumnie wytłoczone w całych parkach i kurortach.

0 Comments

Leave a Comment