Jaka farba do betonu na zewnątrz?
12 lis 2021

Jaka farba do betonu na zewnątrz?

Post by Redaktor

Murowane domy i płoty można ożywić, malując je na ulubione kolory. Jednak musimy do tego celu użyć odpowiedniej politury. Powinna ona być odporna na warunki atmosferyczne oraz dobrze trzymać się pokrytej nią betonowej powierzchni.

Jakie farby i lakiery służą do malowania na zewnątrz?

Wszelkie emulsje, które są przeznaczone do malowania betu po zewnętrznej stronie, mają specjalny skład. Jest on odporny na wilgoć i zmienne temperatury otoczenia. Aby farba nie odpryskiwała od pomalowanej powierzchni, należy przestrzegać konkretnych zasad. To przede wszystkim zwrócenie uwagi na zawilgocenie betonu w momencie malowania. Chodzi o to, aby nie malować żadnych powierzchni zaraz po deszczu oraz wówczas, gdy mur jest zawilgocony powyżej 5 procent.

Zanim nałożymy na świeży beton farbę, należy pokryć go lakierem gruntującym. Podkład ten winien zawierać w swym składzie żywicę epoksydową. Lakier gruntujący można nakładać nawet na bardzo wilgotny beton. Może on mieć 90% wilgoci, a mimo to dzięki wysmarowaniu go podkładem z żywicą, nałożona później farba doskonale trzyma się betonowej powierzchni.

Wszystkie farby i lakiery przeznaczone do malowania na zewnątrz powinny charakteryzować się wysoką odpornością na słońce, deszcz, śnieg oraz wysoką i niską temperaturę. Dzięki temu pomalowany dom i płot będą wyglądać elegancko i estetycznie. Nadany kolor pozostanie trwały i żywy przez długi czas. Brak odprysków pomalowanej politury pozwala na rzadsze odnawianie ściany budynków i betonowych ogrodzeń. Do malowania zewnętrznych elewacji warto wybierać emalie wysokiej jakości.

0 Comments

Leave a Comment