Lato – okres walki z komarami!
22 lut 2019

Lato – okres walki z komarami!

Post by Redaktor

Lato to okres, który dla wielu z nas jest najbardziej przyjaznym w ciągu roku. Sprzyjające warunki atmosferyczne, większa ilość czasu wolnego, długi dzień sprawiają, że chętnie spędzamy swój czas na świeżym powietrzu. Jest jednak coś, co może skutecznie uprzykrzyć nam ten wyjątkowy okres. Tym „czymś” są komary! Chyba nie ma osoby, która nie miałaby negatywnych przeżyć związanych z tymi owadami. Sposobów walki z nimi jest wiele i w okresie ich największego występowania w sklepach bez problemu znaleźć można różnego typu środki. Oczywiście jedne z nich są lepsze i bardziej skuteczne, innych działanie jest dla nas wręcz niezauważalne. Na co zwracać uwagę i co zastosować, by można było komfortowo spędzać bez komarów?

Popularne opryski na komary

Opryski na komary możemy podzielić przede wszystkim ze względu na to czy są przeznaczone do rozprowadzenia na ciele czy też do pomieszczeń, lub wręcz do powierzchni otwartych (ogrody, tarasy, parki). Jednymi z tych, które należą do bardziej polecanych są opryski na komary Wrocław. Do tych, których używamy na co dzień  zalicza się opryski w formie aerozolu, które mogą mieć różny skład. W zależności, kto ma je stosować. Dla dzieci polecane są te ekologiczne, które są bezpieczne. Mogą być też stosowane przez osoby, które mają nadwrażliwą skórę. Do najbardziej znanych oprysków zaliczyć możemy jednak te zawierające w swoim składzie DEET. Środki te stosowane są zresztą nie tylko na komary, ale także i meszki, kleszcze czy muchy końskie. Preparaty owadobójcze z DEET dostępne są z różnych stężeniem tego składnika.

Jak pozbyć się komarów w ogrodzie?

Oczywiście można posadzić rośliny, które znane są ze swoich właściwości odstraszających komary. Nie są one jednak tak skuteczne jak opryski na komary Wrocław stosowane na zewnątrz. Można stosować je na terenie ogrodu, w pobliżu tarasu, w lesie, zagajnikach. Wszędzie tam, gdzie przebywamy i nie chcemy być ciągle atakowania przez owady. Opryski są zazwyczaj bezpieczne zarówno dla roślin, jak i dla ludzi. Jeden oprysk pomoże na skuteczne zwalczanie komarów przez okres od 3 do nawet 7 tygodniu. W przypadku, gdy jest on wykonany co najmniej 3 razy w ciągu sezonu, nie będziemy musieli martwić się komarami i z przyjemnością odpoczywać na łonie natury.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment