Lokalizacja wycieków samochodowych
18 mar 2019

Lokalizacja wycieków samochodowych

Post by Redaktor

Jak zlokalizować wycieki płynów w samochodzie?

Nieźle będziemy przestraszeni…

Lokalizacja wycieków samochodowych nie jest wcale taka oczywista. Czasem musimy się dużo natrudzić, aby lokalizacja wycieków samochodowych udała się. Najbardziej przestraszą nas wycieki z układu chodzenia. Jednak zanim się udamy do swojego mechanika jednak spróbujmy zdiagnozować dany problem. Wiadomo, że sama naprawa układu chłodzenia skomplikowana nie musi być. Jeśli nam ubywa chłodzącego płynu, to pod naszym samochodem tworzy się zwykle mokra plama. Należy wówczas przeprowadzić badanie. Musimy jednak pamiętać o kilku bardzo ważnych wskazówkach. Na przykład gdy pod korkiem wlewu oleju zbiera się gęsta beżowa oraz czekoladowa ciecz, to znaczy to, że płyn się przedostaje bezpośrednio do oleju. Świadczyć to może o pęknięciu pod głowicą uszczelki. W skrajnych przypadkach możemy mieć do czynienia z pęknięciem korpusu silnika. Taka naprawa jest bardzo droga. Potrzebny jest do tego dobry specjalista jak i także warsztat świetnie wyposażony.

Kolejna wskazówka.

Gdy w płynie właśnie w chłodnicy pojawiają się takie bańki gazu, to musimy mieć na uwadze, że najprawdopodobniej nastąpiło uszkodzenie, którejś z uszczelek pod samą głowicą silnika. Natychmiast wówczas jest konieczna wymiana. Ewentualna dalsza jazda grozi już bezpośrednio przedostaniem się chłodzącego płynu do wewnątrz cylindra. To z kolei prowadzić może do większych uszkodzeń. Najczęściej wśród nich wymienia się zatarcie tłokowych pierścieni czy też pęknięcie tłoka.

 

0 Comments

Leave a Comment