Na co zwrócić uwagę podczas regulowania drzwi?
20 paź 2021

Na co zwrócić uwagę podczas regulowania drzwi?

Post by Redaktor

Niedomykające się drzwi mogą sprawić spory kłopot. Nie tylko dlatego, że konieczne jest zdiagnozowanie przyczyny tego stanu, ale też potencjalna usterka może zostać przez nas często przeoczona lub źle zdiagnozowana. Niedomykanie drzwi to tylko jeden z szerzej znanych objawów źle wyregulowanych drzwi. Do pozostałych z nich należy zaliczyć skrzypiące skrzydło drzwiowe, drzwi ocierające o futrynę lub podłogę, a niekiedy także pojawienie się nieszczelności drzwi i chłód jaki daje się wyczuć przy uszczelkach. Drzwi poddanej systematyczna konserwacji i regularnemu regulowaniu są w stanie służyć przez długie lata. W jaki sposób przygotować się do regulowania drzwi? Jak przebiega regulowanie drzwi starego i nowego typu i dlaczego warto w ogóle regulować drzwi?

Dlaczego warto regulować drzwi?

Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze drwi mogą wymagać regulacji. Często ignorujemy nieszczelności lub odgłosy jakie do nas dobiegają podczas otwierania i zamykania. Źle wyregulowane drzwi mogą także zwiastować poważniejszy problem. Drzwi źle umiejscowione w ościeżnicy mogą być także przyczyną zwiększenia rachunków za ogrzewanie. Podczas użytkowania drzwi kluczowe jest przeprowadzenie prawidłowego montażu. Gdy mamy do czynienia z ościeżnicą, która jest źle zamontowana, żadna regulacja nie naprawi problemu. Usterki podobnego typu z łatwością można zgłosić podczas reklamacji drzwi.

Drzwi, które pozwalają na bezproblemowe otwieranie i zamykanie się bez żadnych oporów są oznaką dobrego wyregulowania. Jeśli nie mamy możliwości samemu wyregulować drzwi, lepiej jest skorzystać z ofert profesjonalistów, którzy potrafią wyregulować je za nas. Najwięcej z nich zlokalizowanych jest na Śląsku. Najskuteczniejsze w aspekcie regulowania drzwi potrafią szybko i tanio dokonać regulacji drzwi. Odpowiednio wyregulowane drzwi powinny w całości i jednakowo odnajdować się po obu stronach ościeżnicy. Takie niepokojące objawy jak ocieranie się skrzydła o futrynę lub szuranie po podłodze są oznaką źle wyregulowanych drzwi.

Regulowanie starych drzwi

W starszych modelach wystarczy zmienić ustawienie skrzydła w poziomie i pamiętać o dokręceniu zawiasów. Po lekkim dociśnięciu lub poluzowaniu skrzydło powinno przyjąć swoją naturalną pozycję i wyregulować drzwi. Gdy w starych modelach drzwi opada skrzydło należy podnieść je w pionie wykorzystując do tego podkładki do regulowania drzwi. Należy pamiętać jednak o tym by pod drzwiami znajdowała się taka sama ilość podkładek przypadająca na zawiasy. W innym wypadku ciężar samego skrzydła nie pozostanie rozłożony na całość skrzydła, a tylko na jedną ze stron, co może przyczynić się do zniszczenia zawiasów.
Tags: , ,

0 Comments

Leave a Comment