Stany lękowe – czy iść do psychologa?
10 lut 2020

Stany lękowe – czy iść do psychologa?

Post by Redaktor

Kiedy iść do psychologa?

Stany lękowe

Gdy zauważymy u siebie bardzo niepokojące dolegliwości fizyczne o przewlekłych charakterze, na przykład nawroty infekcji czy też nawracające bóle głowy, to nie mamy wątpliwości, że powinniśmy udać się do specjalisty. Zdajemy sobie świetnie sprawę, że bez leczenia odpowiedniego nasz problem nie zniknie. W przypadku psychicznych problemów bywa niestety inaczej. Psycholog Gorzów jest ostatnią osobą, którą mamy ochotę odwiedzić. Po prostu bagatelizujemy swoje lęki oraz niepokoje, które skutecznie utrudniają nam życie oraz tłumaczymy sobie, że jakoś sobie z nimi poradzimy. Najczęściej obwiniamy inne osoby, których zachowanie bezpośrednio powoduje u nas stres. Zbytnio do wiadomości nie chcemy przyjąć, że problem może leżeć w postawie naszej jak i także w podejściu niewłaściwym. Wizyta u psychologa podczas nawracających stanów lękowych jest najlepszym wyborem.

Sami sobie z tym nie poradzimy

Większość ludzi się stara poradzić samodzielnie ze stresem. Jest to podejście niezwykle słuszne. Jednak tylko do momentu, gdy poziom jego nie przekroczy wszelkich naszych psychicznych możliwości. Kiedy niepokój oraz lęk zaczynają utrudniać nam coraz bardziej życie, a do tego pory zwykłe sposoby radzenia sobie ze stresem nie wystarczają, to znak, że potrzebna jest tutaj pomoc prawdziwego specjalisty. Wykwalifikowany psycholog doradzi nam jak poradzić sobie z objawami nerwicy oraz także zaleci odpowiednie leczenie. W co po niektórych przypadkach będzie to specjalna terapia.

0 Comments

Leave a Comment