Wózki paletowe – na co konkretnie zwrócić uwagę przy ich wyborze?
10 sty 2021

Wózki paletowe – na co konkretnie zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Post by Redaktor

Ważne kwestie

Koła, widły, materiał, udźwig, producent, cena oraz rolka – to wszystko musimy wziąć pod uwagę w momencie wyboru odpowiedniego wózka paletowego. Większość z nas wychodzi z założenia, że dobór sprzętu odpowiedniego jest warunkowany wyłączenie ceną jego czy też samą długością wideł. Okazuje się, że nie jest to do końca dobry tok myślenia. Jeśli chcemy, aby konkretny produkt nam posłużył przez wiele lat, to jesteśmy zmuszeni wybrać takiego paleciaka, który pochodzi z oferty naprawdę cenionego producenta.

Najważniejsza jest waga

Jako, że wózki paletowe zbyt skomplikowanej budowy nie posiadają, ich waha się waha od 50 kilogramów do około 80 kilogramów. Na pewno logiczny jest fakt, że waga ogólna paleciaka przede wszystkim wynika z samej ilości oraz jakości materiału użytego. Wśród modeli najlżejszych modeli przodują na pewno paletowe wózki o ażurowej konstrukcji. Rozwiązanie, które waży 70-80 kilogramów posiadają widły, które są wykonane z jednego materiału. Konstrukcja zwarta sprawia, że te modele są o wiele bardziej wytrzymalsze. Aby móc podnieść paletę na wysokość, która umożliwia nam jej transport wygodny, to niezależnie od wagi – wystarczy od kilku do aż kilkunastu pompujących ruchów.

Wydaje się, że wózki paletowe to dosyć skomplikowane urządzenia. Zaczynając od budowy, poprzez sterowanie, a na użytych podzespołach skończywszy. Paleciaki są jednymi z najprostszych oraz najwygodniejszych rozwiązań. Są powszechnie wykorzystywane w branżach różnego rodzaju. Niewielkie wymiary, niewielka waga, powszechność części, zamienników, prostota naprawy jak i także prostota obsługi – to wózki paletowe są naprawdę wygodne oraz proste i to pod każdym względem. Oczywiście bardzo dużo zależy od samej jakości produktu zakupionego. Ta w sporej mierze jest zależna od producenta, a co idzie za tym, od ceny. Możemy się zapoznać z różnego rodzaju modelami wózków paletowych chociażby na stronie https://e-hak24.pl/magazyn/wozki. Wybór jest naprawdę ogromny.

0 Comments

Leave a Comment